کالایی در سبد نیست

اجاره هواپیما مسافربری

اجاره انواع هواپیما مسافربری

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اجاره هواپیمای مسافربری

 

 ایرلاین ها برای توسعه ناوگان خود علاوه بر تامین مالی و سرمایه ای، از روش های اعتباری و یا اجاره به شرط تملیک استفاده می کنند. اجاره به شرط تملیک انواع مختلفی دارد و بدین معنی است که پرداخت ها برای خرید هواپیما در حین عملیات پرواز انجام می شود. در مجموع ماهیت اجاره هواپیما به دو نوع قرارداد اجاره خشک (Dry) و اجاره تر (Wet) تقسیم می شود و در هر دو روش فقط هواپیما اجاره داده می شود.

 

در روش اول هزینه هایی همچون بیمه، تعمیر و نگهداری و کادر پرواز بر عهده اجاره کننده است و اجاره دهنده می تواند هر فردی باشد اما در روش دوم این خدمات بسته به نوع قرارداد بر عهده اجاره دهنده است و هر کدام تفسیری از هزینه تمام شده یک ساعت پرواز عملیاتی دارند. ضمن این که در هر دو روش، اجاره کننده باید به مالک هواپیما، حداقل ساعت پروازی ماهانه را گارانتی کند.

 

شرکت های هواپیمایی بسیاری با هدف ثابت نگه داشتن متوسط سن ناوگان خود از روش اجاره استفاده می کنند، اختلاف سیستم اجاره خشک و تر این است که در روش دوم شرکت اجازه دهنده حتما باید یک شرکت هواپیمایی دارای پروانه بهره برداری عملیاتی دارای اعتبار باشد و از سوی سازمان هواپیمایی کشور اجازه دهنده هم ثبت شده باشد، ضمن این که مورد بازرسی جهت تطبیق صلاحیت های ایمنی، عملیاتی و فنی مورد اشاره ایکائو هم قرار گیرد.

 

به عنوان نمونه روش اجاره ACMI نوعی از اجاره تر است که در این روش هواپیما در غالب یک بسته همچون اجاره بابت هواپیما، خدمه پروازی، خدمات تعمیرات و بیمه هواپیما طی یک رقم مشخص بابت هر ساعت پرواز و با حداقل ساعات پروازی مورد تفاهم طرفین اجاره داده می شود.

 

اما اگر ایرلاینی خواهان تملک هواپیما پس از عقد قرارداد اجاره باشد، روشی تعریف شده است که اجاره به شرط تملیک نام دارد. این روش نوعی از قرارداد اجاره است که پس از پایان قرارداد عملیات پرواز اجاره کننده مالک هواپیما می شود و باید تضامین و گارانتی هایی از سوی اجاره کننده به مالک هواپیما ارائه شود.

 

در این قرارداد علاوه بر ارائه ضمانتنامه بانکی و پرداخت هزینه حداقل، ضمانت ساعت پرواز ماهانه مورد تفاهم با اجازه دهنده، قیمت واگذاری هواپیما و سود آن توسط اجاره دهنده در قالب یک ساعت اجاره لحاظ می شود و اجاره کننده ملزم به پرداخت آن است.

 

روش مذکور برای هواپیمای دست دوم استفاده می شود و اجاره دهنده هم میزان ارزش هواپیما همراه با سود مشخص خود و نرخ اجاره را حین عملیات از شرکت هواپیمایی دریافت می کند که ممکن است تا دو برابر ارزش واقعی هواپیما تمام شود.

 

در یکی از انواع تملک هواپیما، تسهیلات و فاینانس از طریق بانک به عنوان وام بانکی یا تامین منابع توسط سرمایه گذار خصوصی انجام می شود که در هر دو روش، منابع مستقیما به مالک هواپیما پرداخت می شود و خریدار متعهد به بازپرداخت به بانک و یا فاینانسر خصوصی است و تضامین لازم اعم از ضمانت بانکی حسن انجام تعهدات، بیمه نامه، اسناد مالکیتی را نزد فاینانس کننده به عنوان تضمین بازپرداخت اقساط ارائه می دهد.

 

این روش بدین گونه است که قیمت هواپیما مشخص می شود و پس از پرداخت رقمی معادل 15 تا 20 درصد ارزش (نسبت به درخواست طرف قرارداد)، سود سالانه تسهیلات و بازپرداخت آن در طول حداقل پنج سال (60 ماه) یا حداکثر 10 سال (120 ماه) مشخص می شود.

 

سود سالانه از ارزش هواپیما با کسر پیش پرداخت یا سپرده تعیین شده و در پنج یا 10 ضرب می شود. حاصل با ارزش هواپیما جمع شده و بر 60 ماه یا 120 ماه تقسیم می شود. نتیجه میزان بدهی شرکت هواپیمایی سرمایه گذار خصوصی یا بانک است. در این روش شرکت خریدار متعهد به پرداخت در موعد مقرر طی تضامین ارائه شده به فروشنده است و فروشنده یا سرمایه گذار در عملیات پرواز آن هواپیما دخالتی ندارد.

 

همه‌ی مشاوران و کارشناسان گروه مرکز لیزینگ هواپیما ایرسا در زمینه مالی و مسئولین امور اجرایی  ایرسا به یک اندازه دارای مهارت و تبحر در ارائه‌ی مشاوره‌های مالی هستند و قطعا خدمات مشابهی دارند و کلیه امور اجاره هواپیما را در اختیار متقاضیان قرار می دهد و مناسب ترین گزینه را برای دریافت خدمات را به متقاضیان این نوع خدمات ارائه می نماید. بنابراین می توانید به راحتی بهترین مشاور را برای دریافت خدمات خود انتخاب کنید؛ مشاوری که بتواند نیازهای برنامه‌های مالی‌ و اداری تان را شناسایی کند و در راه رسیدن به اهداف خود، یار و همراه‌تان باشد و ما از آغاز همکاری تا پایان و حتی بعد از سرویس دهی پشتیبان و همراه شما خواهیم بود

ما در تلاشیم بهترین و مناسبترین گزینه را در مورد اجاره انواع هواپیماهای بزرگ و کوچک و شخصی و بالگرد چه به صورت نو و چه به صورت کار کرده و تحویل در ایران و یا منطقه را در اختیار شما قرار دهیم تا با خیال راحت و شرایط پرداخت مناسب سرویس خود را دریافت کنید و ما بهترین درگاهای مالی بین المنلی را داریم تا با دور زدن تحریم ها و بدون مشکل نیازهای مجموعه شما را برطرف نماییم.

ما تلاش خواهیم کرد تا بالاترین ارزش افزوده برای ذینفعان از طریق توسعه ناوگان و بازارهای داخلی و خارجی و با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و مدرن امور تامین ناوگان،خدماتی و مالی صنعت هوانوردی ایران را ارتقاء داده و با ارائه برترین خدمات به مشتریان خود شعار "مدرن و هوشمند تجارت کنید" را تحقق بخشیم. اعتماد ما به کارکنان خود به عنوان ارزشمندترین دارایی، شبکه اجرایی ما را در ایجاد رضایت مشتریان و سرآمدی میان شرکتهای خدماتی و لیزینگ هواپیما در کشور یاری نموده و بهبود مستمر و سریع برای فعالیتهای خود را سرلوحه امور قرار می‌دهیم و در تلاش هستیم بهترین خدمات را به شرکتهای هواپیمایی و مجموعه های هوانوردی ارائه نماییم.

 

ایرسا با تامین نیازهای خدماتی، ناوگان، تامین قطعات و لوازم جانبی هواپیما و بالگرد در صنعت هوانوردی با متمایزترین خدمات با فناوری روز دنیا در پیشرفت این صنعت به گونه ای فراتر از انتظار برآورده می نماید

 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره لطفا از طریق پلهای ارتباطی زیر با ما همراه شوید

 

ارتباط با مرکز خدمات هواپیما ایرسا

 
آدرس:   ایران تهران اکباتان فاز یک بلوار شهید نفیسی ساختمان آسمان طبقه سوم واحد شش

تلفن:   2191012232(98)+
موبایل:   9227170721(98)+

ایمیل:   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریداین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 درباره ما

خدمات فنی هواپیما و فروش هواپیماهای تجاری با افزایش سریع بهره برداری روبرو شده است زیرا مزایایی را برای پرداخت هزینه های خرید ، انعطاف پذیری در ترکیب ناوگان همراه با کاهش خطرات یک سرمایه گذاری بزرگ به حاملان ارائه می دهد.
سامانه یکپارچه خدمات هواپیما ایرسا به عنوان یک رابط ارائه خدمات و فروش با خدمات کامل ، خدمات گسترده ای را به شرکت های هواپیمایی از فروش عملیاتی سنتی ، تمدید ناوگان و تأمین مالی سازمان یافته ارائه می دهد. تیم جهانی متخصص متشکل و باتجربه ما می تواند حتی منحصر به فردترین نیازهای ناوگان را برطرف کند.ما با داشتن مجموعه ای از پرطرفدارترین نوع هواپیماها ، راه حلهای فتی و لیزینگ نوآورانه و مقرون به صرفه ای را ارائه می دهد که از شرکای هواپیمایی ما برای تحقق اهداف خود پشتیبانی می کند

تماس با ما

ما اینجا هستیم تا در هر کاری به شما کمک کنیم
ما دائما در تلاش هستیم تا عملکرد خود را در هنگام ارائه خدمات راحت و با کیفیت به مشتریان خود بهبود بخشیم. ما برای دسترسی آسان مشتریان به اطلاعاتی که ممکن است در مورد هواپیما و خدمات ما نیاز داشته باشند ، اهمیت بسیاری می دهیم.
واحد پشتیبانی مرکز خدمات هواپیما ایرسا در ایران :
ایران -تهران اکباتان فاز یک بلوار شهید نفیسی مرکز تجاری ایرسا طبقه دوم واحد سه
☎️ 982191012232+
? 989227170721+
? @airairsaofficial

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبر نامه مرکز خدمات هواپیما ایرسا از تازه ترین اخبار ما با خبر شوید. جهت عضویت در خبرنامه ایمیل و نام خود را وارد نمایید.

شبکه های اجتماعی ما

بازدید از سایت ما

364883
بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این هفته
بازدید هفته گذشته
بازدید این ماه
بازدید ماه گذشته
آمار کل بازدید
169
82
520
363658
2642
3626
364883

ای پی شما: 3.235.188.113
2023-09-28 23:57