کالایی در سبد نیست

نصب وای فای اینترنت در هواپیما

نصب سرویس وای فای اینترنت و شبکه داخلی در هواپیما

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اینترنت وای فای در هواپیما

با توجه به این اصل اجتناب ناپذیر که امروز همه ی ما بی شک به نوعی عادت بسیاری به استفاده از اینترنت و دنیای مجازی داریم، می توان بدون هیچ گونه حرفی گفت که به اگر در غیر ممکن ترین جاها هم امکان استفاده از مزایای اینترنتی باید، دست رد به سینه ی آن نخواهیم زد. امروز می خواهیم برای شما درباره ی نحوه ی ساز و کار استفاده از اینترنت در هواپیما را بررسی نماییم. 

 

آیا تا به حال در حین این که سوار بر هواپیما شده اید، توانسته اید که از اینترنت پر سرعت بر فراز آسمان ها استفاده نمایید؟ در کمی قبل ترها قانون این بود که استفاده از گوشی به خاطر اختلالی که سیگنال هایش در روند پرواز ایجاد می کند، قدغن است البته امروزه هم برای بیشتر هواپیماها همین است ولی برخی از شرکت های هواپیمایی پس از انجام آزمایشات مختلف و گذراندن دوره های اصلی، این امکان را برای مسافرانشان به وجود آورده اند که آن ها بتوانند تا در هنگام سوارهای هواییشان از اینترنت وای فای در هواپیما استفاده نمایند.

البته این نکته را باید گوشزد نماییم که برخی از شرکت ها این سیستم را به صورت رایگان و برخی با گرفتن هزینه ی جداگانه در اختیار مسافران قرار می دهند. حال این سوال برای ما پیش می آید که اصلا آیا تا به حال به این نکته فکر کرده اید که هواپیما در طول پرواز چگونه به اینترنت وای فای در هواپیما متصل می شود و دسترسی مسافران به اینترنت چگونه ممکن می گردد آن هم با وجود پخش امواج. به صورت فنی تنها به طور کلی دو روش برای اتصال به اینترنت وای فای در هواپیما وجود دارد.

در این روش ها، یکی از طریق ماهواره است که در حقیقت با توجه به این که این روش در حال حاضر بسیار روش گرانی شناخته می شود، شرکت های هواپیمایی بی شک کمتر سراغ این روش می روند. البته بررسی یک پرواز در سال ۲۰۱۲ از ۶۰۰ مسافر آمریکایی نشان می دهد که تنها ۲۸ درصد از مسافران تجاری از اینترنت وای فای در هنگام پرواز راضی بودنده اند. می رسیم به روش دوم.

این روش تا حد بسیار زیادی مانند روشی است که تلفن های همراه از آن استفاده می کنند. اینترنت وای فای در هواپیما در واقع در این روش در هواپیماها به دکل های مخابراتی که روی زمین قرار دارند متصل می شوند. در واقع ساز و کار به این شکل است که تجهیزات ارسال و دریافت امواج اینترنتی، روی همان دکل های مخابراتی که برای تلفن همراه نصب می شود، برای اینترنتن همراه در هواپیما نیز نصب شود.

البته نباید این شبهه به وجود بیاید که این دو روش کاملا شبیه به یکدیگر هستند زیرا این تفاوت را دارند که امواج تلفتن های همراه زمینی هستند و این تجهیزاتی که از ان ها صحبت می نماییم، امواج را به سوی آسمان و به سمت هواپیماها ارسال می کنند. یکی از تفاوت های دیگری که بین ارسال امواج بین تلفن های همراه و اینترنت هواپیما وجود دارد این است که در طول مسیر پرواز، هواپیما به صورت مکرر ارتباط اینترنتی خود را بین هر کدام از این دکل های مخابراتی جا به جا می کند تا همیشه ارتباط اینترنت را با هواپیما و استفاده کنندگان حفظ نموده و آن را در اختیار مسافران قرار بدهد.

البته این تکنولوژی در تمامی هواپیمایی های جهان جا نیفتاده است ولی در کشوری همانند آمریکا نیز هم اکنون اینترنت در پروازها به یک امکان معمول تبدیل شده است و اتحادیه ی هوایی این کشور چند وقت پیش اعلام کرده بود که قصد دارد از سال آینده در تمامی خطوط اصلی پروازی خود، اینترنت پر سرعت وای فای را به تمامی مسافران ارایه نماید. به همین خاطر در طی چند سال گذشته یک شبکه ی سراسری گسترده برای ارایه ی برنامه ی اینترنت در پروازها برای این خطوط پیاده سازی و ارائه شده است.

پیمانکاری که وظیفه ی انجام این کار رادارد، یک شرکت به نام GoGo است که طراحی و پیاده سازی ارتباط میان این خطوط را بر عهده دارد. با این حال اینجا باز سوالی پیش می آید، در مکان هایی که امکان نصب و وجود دکل وجود ندارد، تکلیف اینترنت چه می شود؟ بر اساس تجربه ثابت شده است که تا به حال اینترنت هوایی به مناطقی محدود بوده که دکل های مخابراتی روی زمین در دسترس بوده است و هر جا که پرواز روی دریا و اقیانوس بوده است، مسافران باید با اینترنت خداحافظی می نمودند.

اما شرکت های هواپیمایی برای حل این مشکل به این فکر افتاده اند و همچنین تصمیم گرفته اند که در پروازهای بین المللی هم خدمات اینترنتی شان را ارائه بدهند و برای این کار سراغ ماهواره ها رفته اند. برای انتقال ماهوره ای امواج نیز، برخی از تکنولوژی L-band استفاده می کنند که در حال حاضر کم سرعت و نسبتا گران است و به همین دلیل تکنولوژی ku-band با فرکانس بالاتر ( ۱۲ تا ۱۸ گیگاهرتز) مقرون به صرفه تر و با عملکرد بهتری جایگزین شدند.

سیستم اینترنتی در پرواز لوفتهانزا، ادعا میکند سرعت دانلود در این هواپیما به بالای ۵۰ مگابایت می رسد که میزان کمی نیست. با این که استفاده از ماهواره برای اینترنت گران تر است و نیاز به نصب تجهیزات بیشتر و سنگین تری هم بر روی هواپیما ها دارد اما با این حال به نظر می رسد که شرکت های هواپیمایی بیشتری در این زمینه تمایل پیدا کرده اند که این کار را برای خطوط هوایی خود انجام بدهند.

برای مثال در این زمینه شرکت هواپیمایی لوفتهانزا از کشور آلمان در حال حاضر در برخی از پروارهای بین الملی خود، اینترنت ماهواره ای را به مسافران خود ارائه می نماید. به همین ترتیب بسیاری از خطوط هواپیمایی دیگر نیز تصمیم به پیاده سازی اینترنت ماهواره ای برای پروازهای بین المللی اش کرده است. نروژ و ترکیش ایرلاین نیز اینترنت رایگان را در خدمت مسافرین قرار می دهند. در حالی شرکت های هواپیمایی اسکاندیناوی به تازگی در حال تست این سرویس رایگان در برخی از هواپیماهای خود می باشد.

ما تلاش خواهیم کرد تا بالاترین ارزش افزوده برای ذینفعان از طریق توسعه ناوگان و بازارهای داخلی و خارجی و با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و مدرن امور تامین ناوگان،خدماتی و مالی صنعت هوانوردی ایران را ارتقاء داده و با ارائه برترین خدمات به مشتریان خود شعار "مدرن و هوشمند تجارت کنید" را تحقق بخشیم. اعتماد ما به کارکنان خود به عنوان ارزشمندترین دارایی، شبکه اجرایی ما را در ایجاد رضایت مشتریان و سرآمدی میان شرکتهای خدماتی و لیزینگ هواپیما در کشور یاری نموده و بهبود مستمر و سریع برای فعالیتهای خود را سرلوحه امور قرار می‌دهیم و در تلاش هستیم بهترین خدمات را به شرکتهای هواپیمایی و مجموعه های هوانوردی ارائه نماییم.

 

ایرسا با تامین نیازهای خدماتی، ناوگان، تامین قطعات و لوازم جانبی هواپیما و بالگرد در صنعت هوانوردی با متمایزترین خدمات با فناوری روز دنیا در پیشرفت این صنعت به گونه ای فراتر از انتظار برآورده می نماید

 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره لطفا از طریق پلهای ارتباطی زیر با ما همراه شوید

 

ارتباط با مرکز خدمات هواپیما ایرسا

 
آدرس:   ایران تهران اکباتان فاز یک بلوار شهید نفیسی ساختمان هلدینگ هوانوردی آسمان طبقه پنجم

تلفن:   2191012232(98)+
موبایل:   9227170721(98)+

ایمیل:   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریداین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 درباره ما

خدمات فنی هواپیما و فروش هواپیماهای تجاری با افزایش سریع بهره برداری روبرو شده است زیرا مزایایی را برای پرداخت هزینه های خرید ، انعطاف پذیری در ترکیب ناوگان همراه با کاهش خطرات یک سرمایه گذاری بزرگ به حاملان ارائه می دهد.
سامانه یکپارچه خدمات هواپیما ایرسا به عنوان یک رابط ارائه خدمات و فروش با خدمات کامل ، خدمات گسترده ای را به شرکت های هواپیمایی از فروش عملیاتی سنتی ، تمدید ناوگان و تأمین مالی سازمان یافته ارائه می دهد. تیم جهانی متخصص متشکل و باتجربه ما می تواند حتی منحصر به فردترین نیازهای ناوگان را برطرف کند.ما با داشتن مجموعه ای از پرطرفدارترین نوع هواپیماها ، راه حلهای فتی و لیزینگ نوآورانه و مقرون به صرفه ای را ارائه می دهد که از شرکای هواپیمایی ما برای تحقق اهداف خود پشتیبانی می کند

تماس با ما

ما اینجا هستیم تا در هر کاری به شما کمک کنیم
ما دائما در تلاش هستیم تا عملکرد خود را در هنگام ارائه خدمات راحت و با کیفیت به مشتریان خود بهبود بخشیم. ما برای دسترسی آسان مشتریان به اطلاعاتی که ممکن است در مورد هواپیما و خدمات ما نیاز داشته باشند ، اهمیت بسیاری می دهیم.
واحد پشتیبانی مرکز خدمات هواپیما ایرسا در ایران :
ایران -تهران اکباتان فاز یک بلوار شهید نفیسی مرکز تجاری ایرسا طبقه دوم واحد سه
☎️ 982191012232+
? 989227170721+
? @airairsaofficial

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبر نامه مرکز خدمات هواپیما ایرسا از تازه ترین اخبار ما با خبر شوید. جهت عضویت در خبرنامه ایمیل و نام خود را وارد نمایید.

شبکه های اجتماعی ما

بازدید از سایت ما

364890
بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این هفته
بازدید هفته گذشته
بازدید این ماه
بازدید ماه گذشته
آمار کل بازدید
6
170
527
363658
2649
3626
364890

ای پی شما: 3.235.188.113
2023-09-29 00:28