کالایی در سبد نیست

تعمیر و نگهداری هواپیما

تعمیر و نگهداری انواع هواپیمای سبک و سنگین

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تعمیر و نگهداری هواپیماهای تجاری وشخصی

 

  • توانمندی‌ها و قابلیت‌های کشور در تعمیر و نگهداری هواپیما

سال‌ها است توانمندی‌ها و دستاوردهای کشور در صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما مورد بی‌توجهی مسئولین قرار گرفته است، البته اخیراً تحولات دلگرم‌کننده‌ای در این زمینه رخ داده است که نوید دستاوردهای بزرگی برای آینده کشور را می­دهد.

بازار جهانی خدمات تعمیرات و نگهداری هواپیماهای تجاری به اندازه بازار فروش هواپیماهای تجاری، ارزشمند و گسترده می‌باشد. طبق گزارش یک تیم مشترک از شرکت‌های Back Aviation Solution/Team SAI حجم بازار خدمات تعمیرات و نگهداری هواپیما در سال ۲۰۰۳، برابر ۳۶.۱ میلیارد دلار محاسبه شده است که ۱۰.۵ میلیارد دلار مربوط به بخش تعمیرات و نگهداری موتور، ۸.۲میلیارد دلار سهم خدمات سرویس و نگهداری هواپیما در خط پرواز، ۱۰.۷ میلیارد دلار سهم تعمیرات سنگین (اورهال) و اصلاحات فنی و همچنین ۶.۷ میلیارد دلار سهم بخش تعمیرات قطعات و متعلقات شده است. طبق پیش‌بینی این شرکت ارزش بازار فوق در سال ۲۰۱۴ به ۴۹.۱ میلیارد دلار خواهد رسید. اما بررسی شرکت مشاوره‌ای Aero strategy ارزش بازار این بخش را در سال ۲۰۰۳ معادل ۳۵.۷ میلیارد دلار محاسبه کرده است و دورنمای آن را در سال ۲۰۱۳ برابر ۶۰ میلیارد دلار برآورد نموده است. این شرکت سهم بخش تعمیرات موتور را ۱۲.۴ میلیارد دلار، سهم سرویس و تعمیرات در خط پرواز را ۷.۸ میلیارد دلار و سهم تعمیرات سنگین و اصلاحات فنی را ۸ میلیارد دلار، سهم تعمیرات قطعات و متعلقات را ۷.۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۰۳ محاسبه کرده است. طبق برآوردهای دیگر هزینه تعمیر و نگهداری یک هواپیما در دوران عمرش چندین برابر (۲تا۳ برابر) قیمت اولیه هواپیما است.

رقم­های فوق به خوبی نشان‌دهنده حجم فوق‌العاده‌ای است که شرکت‌های حمل و نقل هوایی هزینه نموده و صنایع مهندسی خدمات تعمیرات و نگهداری می‌توانند کسب نمایند. اهمیت و ارزش تعمیرات نگهداری به گونه‌ای است که از پارامترهای مهم و کلیدی در انتخاب و بهره‌برداری هواپیماها در خطوط هوایی دنیا می‌باشد. صنعت هوایی کشور در طول سال‌های دفاع مقدس تجربیات ارزنده­ای در این زمینه کسب نموده است. همچنین سرمایه­گذاری­های صنعتی گسترده­ای توسط ارگان‌های مختلف در زمینة طراحی، ساخت، مونتاژ، تعمیر و نگهداری هواپیماهای مختلف صورت پذیرفته است. در ادامه توانمندی‌ها و قابلیت‌های کشور در تعمیر و نگهداری هواپیما مورد اشاره قرار گرفته است.

ایمنی پرواز

یکی از مهم‌ترین اموری که توسط متخصصان حوزۀ صنعت هوایی انجام می‌گیرد، اطمینان از سلامت کامل بدنه، موتور و سیستم‌های داخلی هواپیما است. این اقدامات در زمرۀ ایمنی پرواز تعریف می‌شود که یکی از مهم‌ترین بخش‌های صنعت هوایی است.

ایمنی هواپیما، یعنی سلامت تمامی قطعات، سطوح و سیستم‌هایی هر هواپیما، برای هر پرواز باید تأمین گردد. ازاین‌رو برای حفظ سلامتی این قطعات و تمامی سطوح و سیستم‌های هر هواپیما، کارخانه سازنده به کمک سازمان هواپیمایی کشوری که آن هواپیما را ساخته است، بازرسی‌های مشخص و معینی انجام می‌دهد و بر اساس نتایج آن بازرسی، تمام قطعات لازم بازرسی می‌شوند.

درصورتی‌که مشکل و نقصی در قطعات هواپیما مشاهده شود و یا ایرادی در سیستم‌ها نمایان گردد، بخش موردنظر تعمیر می‌شود و درصورتی‌که تعمیر آن بخش مقدور نباشد، تعویض صورت می‌گیرد.

این برنامه‌ریزی برای تعمیر و یا تعویض قطعات هواپیما به‌صورت منظم و در بازه‌های زمانی مشخص انجام می‌گیرد و به‌عنوان‌مثال، یک قطعه پس از هر 50 ساعت پرواز بازرسی می‌شود و قطعه یا بخش دیگر پس از هر 300 ساعت پرواز موردبررسی قرار می‌گیرد.

مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما

هواپیما یک ابرسیستم پیچیده است. بنابراین یک مهندس تعمیر و نگهداری هواپیما باید اطلاعات کامل و جامعی از مباحث موردنیاز در علوم مهندسی، مکانیک، هوافضا و اویونیک داشته باشد و با مقررات و استانداردهای مربوطه آشنا باشد. اصولاً مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما مجموعه‌ای از علوم مهندسی و استاندارهای لازم جهت تأمین و تضمین شرایط مناسب کارکردهای سیستم‌های مختلف هواپیما است که مهندسین این بخش با اطلاعات کافی در این بخش فعالیت می‌کنند.

تعمیرات قطعات هواپیما و بالگرد

اگر قطعات هواپیما یا بالگرد بازرسی شوند و مشخص شود که به لحاظ فنی در وضعیت مطلوبی قرار ندارند، قطعه موردنظر تعمیر یا تعویض می‌شود. بنابراین یکی از مشکلات عمده شرکت‌های هواپیمایی، تعمیر و تعویض قطعات است.

ما در تلاشیم بهترین و مناسبترین گزینه را در مورد خرید انواع هواپیماهای بزرگ و کوچک و شخصی و بالگرد چه به صورت نو و چه به صورت کار کرده و تحویل در ایران و یا منطقه را در اختیار شما قرار دهیم تا با خیال راحت و شرایط پرداخت مناسب سرویس خود را دریافت کنید و ما بهترین درگاهای مالی بین المنلی را داریم تا با دور زدن تحریم ها و بدون مشکل نیازهای مجموعه شما را برطرف نماییم.

ما تلاش خواهیم کرد تا بالاترین ارزش افزوده برای ذینفعان از طریق توسعه ناوگان و بازارهای داخلی و خارجی و با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و مدرن امور تامین ناوگان،خدماتی و مالی صنعت هوانوردی ایران را ارتقاء داده و با ارائه برترین خدمات به مشتریان خود شعار "مدرن و هوشمند تجارت کنید" را تحقق بخشیم. اعتماد ما به کارکنان خود به عنوان ارزشمندترین دارایی، شبکه اجرایی ما را در ایجاد رضایت مشتریان و سرآمدی میان شرکتهای خدماتی و لیزینگ هواپیما در کشور یاری نموده و بهبود مستمر و سریع برای فعالیتهای خود را سرلوحه امور قرار می‌دهیم و در تلاش هستیم بهترین خدمات را به شرکتهای هواپیمایی و مجموعه های هوانوردی ارائه نماییم.

 

ایرسا با تامین نیازهای خدماتی، ناوگان، تامین قطعات و لوازم جانبی هواپیما و بالگرد در صنعت هوانوردی با متمایزترین خدمات با فناوری روز دنیا در پیشرفت این صنعت به گونه ای فراتر از انتظار برآورده می نماید

 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره لطفا از طریق پلهای ارتباطی زیر با ما همراه شوید

 

ارتباط با مرکز خدمات هواپیما ایرسا

 
آدرس:   ایران تهران اکباتان فاز یک بلوار شهید نفیسی ساختمان آسمان طبقه سوم واحد شش

تلفن:   2191012232(98)+
موبایل:   9227170721(98)+

ایمیل:   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریداین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 درباره ما

خدمات فنی هواپیما و فروش هواپیماهای تجاری با افزایش سریع بهره برداری روبرو شده است زیرا مزایایی را برای پرداخت هزینه های خرید ، انعطاف پذیری در ترکیب ناوگان همراه با کاهش خطرات یک سرمایه گذاری بزرگ به حاملان ارائه می دهد.
سامانه یکپارچه خدمات هواپیما ایرسا به عنوان یک رابط ارائه خدمات و فروش با خدمات کامل ، خدمات گسترده ای را به شرکت های هواپیمایی از فروش عملیاتی سنتی ، تمدید ناوگان و تأمین مالی سازمان یافته ارائه می دهد. تیم جهانی متخصص متشکل و باتجربه ما می تواند حتی منحصر به فردترین نیازهای ناوگان را برطرف کند.ما با داشتن مجموعه ای از پرطرفدارترین نوع هواپیماها ، راه حلهای فتی و لیزینگ نوآورانه و مقرون به صرفه ای را ارائه می دهد که از شرکای هواپیمایی ما برای تحقق اهداف خود پشتیبانی می کند

تماس با ما

ما اینجا هستیم تا در هر کاری به شما کمک کنیم
ما دائما در تلاش هستیم تا عملکرد خود را در هنگام ارائه خدمات راحت و با کیفیت به مشتریان خود بهبود بخشیم. ما برای دسترسی آسان مشتریان به اطلاعاتی که ممکن است در مورد هواپیما و خدمات ما نیاز داشته باشند ، اهمیت بسیاری می دهیم.
واحد پشتیبانی مرکز خدمات هواپیما ایرسا در ایران :
ایران -تهران اکباتان فاز یک بلوار شهید نفیسی مرکز تجاری ایرسا طبقه دوم واحد سه
☎️ 982191012232+
? 989227170721+
? @airairsaofficial

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبر نامه مرکز خدمات هواپیما ایرسا از تازه ترین اخبار ما با خبر شوید. جهت عضویت در خبرنامه ایمیل و نام خود را وارد نمایید.

شبکه های اجتماعی ما

بازدید از سایت ما

364875
بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این هفته
بازدید هفته گذشته
بازدید این ماه
بازدید ماه گذشته
آمار کل بازدید
161
82
512
363658
2634
3626
364875

ای پی شما: 3.235.188.113
2023-09-28 23:32